top of page

„Galeria na powietrzu im. Józefa Gielniaka” Umowa Nr 17/00874/3/2/2019/G

Raport z realizacji projektu

W miesiącach lipcu i sierpniu prace na terenie galerii im. Józefa Gielniaka nabrały tempa. Celem projektu było utworzenie szkolnego korytarza zieleni i galerii poświęconej patronowi szkoły – miejsca, na którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Produktem projektu był zakup i zawieszenie na murze 3 tablic posesyjnych zawierających informacje o patronie szkoły, a także zawierających prace Gielniaka i uczniów SP3.

W ramach przygotowania terenu dokonano licznych nasadzeń roślin, wyłożono ścieżkę betonowymi krążkami drewnopodobnymi a na murze zawieszono siatkę, po której wspinać się będą nasadzone rośliny bluszczowate.

Na terenie galerii na powietrzu zakupiono i ustawiono 4 ławki miejskie, ławkę dookoła drzewa oraz ręcznie rzeźbiony karmnik i ręcznie rzeźbione drzwi imitujące drzwi do domu Józefa Gielniaka.

Ostatnim zadaniem realizowanym w projekcie będą zajęcia edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu. Zajęcia prowadzone będą na terenie galerii w miesiącach październiku i listopadzie.

Stowarzyszenie „Przyjazna Trójka” złożyło wniosek o powierzenie grantu w ramach Projektu Grantowego LGD Partnerstwo Ducha Gór – Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego LGD Partnerstwo Ducha Gór i pozyskało środki na realizację projektu „Galeria na powietrzu im. Józefa Gielniaka”, Umowa Nr 17/00874/3/2/2019/G.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cel projektu

 

Celem projektu jest przygotowanie szkolnego korytarza zieleni oraz galerii na powietrzu – miejsca na którym prowadzone będą zajęcia edukacyjne w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Celem projektu jest także wzrost zaangażowania mieszkańców Kowar oraz zwiększenie aktywności organizacji pozarządowej działającej przy szkole Podstawowej Nr 3 w rozwój terenu zielonego należącego do szkoły, a także zapoczątkowanie cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych w okresie trwałości projektu dla co najmniej 50 uczniów w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu, które kontynuowane będą stale, gdyż do szkoły każdego roku przybywają nowi uczniowie.

Produkty projektu

Przygotowanie miejsca do prowadzenia edukacji ekologicznej poprzez zakup 3 tablic informacyjnych zawierających informacje o patronie szkoły, a także zawierające prace Gielniaka przedstawiające roślinność, która często była inspiracja dla artysty. Zakupione zostaną także ławki, kosz na śmieci oraz piękny rzeźbiony karmnik.

W ramach przygotowania terenu dokonane zostaną liczne nasadzenia roślinne, wyłożona zostanie ścieżka z betonowych krążków drewnopodobnych, a także na murze (wzdłuż) korytarza zieleni zaczepiona zostanie siatka, po której rosnąć będą rośliny bluszczowate tworząc szkolny korytarz zieleni.

Dofinansowanie

Całkowita wartość projektu: 20 000,00 zł

Finansowanie – 100% w ramach Projektu Grantowego LGD Partnerstwo Ducha Gór Umowa Nr 17/00874/3/2/2019/G w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.

Termin realizacji projektu

05.2020 – 12.2020

 

 

 

logo_do-_gielniak.jpg
lgotyp2.png
bottom of page