top of page

BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW 2016 r.

 
PROJEKT 1- który realizowaliśmy w ramach programu BDU

 

 

​"MALI KOWARZANIE ZNAJĄ DOBRE WYCHOWANIE"

 

Projekt skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarch wytypowanych przez wychowawców klas 1-6. Wybrane przez nich dzieci pochodzą w głównej mierze z rodzin niewydolnych społecznie, lub rodzin wielodzietnych oraz ubogich.

 

Wniskodawcą było nasze stowarzyszenie, w skład którego weszli zarówno  rodzice, nauczyciele jak i Dyrektor szkoły. 

 

Celem projektu było uzupełnienie zajęć edukacyjno-kulturalnych realizowanych przez Szkołę o zajęcia z partnerem projektu- Nadleśnictwem Śnieżka w Kowarach.

  1. Zintegrowane międzyprzedmiotowe zajęcia uzupełniające szkolne programy nauczania prowadzone były przez edukatorów Nadleśnictwa. Głównym celem tych zajęć było nauczenie dzieci pozytywnych postaw względem otaczającego je świata roślin i zwierząt. Edukatorzy nauczyli uczniów jak należy zachowywać się w środowisku leśnym a także przedstawią zagrożenia jakie mogą powodować mieszkańcy lasu.

  2. Zapewnienie dzieciom uczestniczenia w zajęciach kulturalnych, które organizowane były w ramach zajęć edukacyjnych szkoły, ale finansowanych zwyczajowo z budżetów domowych rodzin (wyjścia do kina, zwiedzanie zabytków lub atrakcji turystycznych). Dzieci te w większości nie brały udziału w tych zajęciach z powodów finansowych.

  3. Wspólne spędzanie czasu, zarówno w trakcie zwiedzania atrakcji turystycznych jaki i spożywania posiłków- ogniska, pikniki, wyjścia do Kina "Za Rogiem", wyjazd do Sztolni Kowary "Kopalnia Liczyrzepa", zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

 

Data rozpoczęcia projektu:     13.05.2016 r.

Data zakończenia projektu:    11.06.2016 r.

 

 

 

 

Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Część odpowiedzialności za ich wychowanie biorą na siebie instytucje państwowe i organizacje społeczne. To one najlepiej znają swoich podopiecznych, ich potrzeby, marzenia, talenty i to one mogą się ubiegać o wsparcie swoich projektów.

NASZE PROJEKTY

bottom of page